NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Program] Dymek maker
Autor Wiadomość
kamiledi15 
Kapitan

Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2

8474 Prestiż
Wysłany: 25-03-2022, 18:51   [Program] Dymek maker

Tytuł: Dymek Maker

Gatunek: Program

Autor: Kamiledi15

Opis:
Zrobiłem prosty program do pisania dymków komiksowych. Jeśli macie tak jak ja - własne dymki i własną czcionkę, której nie da się użyć w generatorach czcionek, bo mają więcej odcieni niż tylko czerń i biel, to może się to przydać.
Sterowanie:
Backspace - obracanie dymka
- i + - zmiana wielkości dymka
; i ' - zmiana wielkości liter
Myszką celujemy, gdzie chcemy wstawić literę. Klikamy literę na klawiaturze i w miejscu kursora myszy pojawia się litera. Jej pozycję można potem skorygować - najeżdżając myszą na daną literę i używając strzałek na klawiaturze można ją przesuwać. Klikając na literę myszą kasujemy ją. I to z grubsza wszystko. Przesyłam plik mfa, żeby każdy mógł sobie dostosować do swoich potrzeb. Działają nawet polskie litery (alt plus litera, tak jak zawsze się pisze polskie znaki) i niektóre znaki przestankowe - przecinek, kropka, wykrzyknik i znak zapytania (wykrzyknik i znak zapytania pisze się z shiftem, tak jak zwykle). Po napsianiu całego dymka robimy print screen i kopiujemy go tam gdzie potrzebujemy. Nie dodawałem liter.
Program nie jest doskonały - napisałem go na szybko do własnych potrzeb, ale można go sobie poprzerabiać wedle uznania. Jedynie prosiłbym o nie korzystanie z mojego dymka i moich liter - używam ich w swojej grze i filmach.
Oczywiście, że taki program da się zrobić dużo lepiej. Litery powinny się pisać same tak jak na klawiaturze i powinny same dostosowywać odstępy względem siebie. To jest jednak program zrobiony na szybko, w celu przyspieszenia mojej pracy nad filmem, wiec nie poświęcałem mu szczególnie dużo czasu. Może się jednak komuś przyda.

Zrzuty ekranu:
https://www.youtube.com/watch?v=N-zwLt2ZPaI

Download:
https://www.mediafire.com...cation.mfa/file

Odpowiedz do tematu