NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Program] Rzeczpospolita podczas I Wojny Światowej
Autor Wiadomość
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP

39920 Prestiż
Wysłany: 10-05-2006, 20:14   

Bez przesady, stron jest 400. Cieszę się, że się podoba! Nareszcie spory sukces. Myślę nad niezbędnikiem, ale to 88 MB ;) .

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Główny edytor: MMF2 Dev

18099 Prestiż
Wysłany: 10-05-2006, 21:23   

Jedyne co mi przeszkadza to ten przelatujący w tem i nazad samolot ;) . A program genialny, będzie mi bardzo przyjemnie go recenzjować. Mimo, iż nie przepadam za historią (w sumie to jej nie cierpię), przemogłem się i poczytałem nawet trochę i rozwiązałem test :D .

Program niesamowicie dobrze dopracowany i w ogóle super! :D

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy

33725 Prestiż
Wysłany: 10-05-2006, 21:55   

Ja bym nie powiedziała, że jest perfekcyjny (ile by się tam opcji poprzydawało i w ogóle), ale to nie zmienia faktu, że jest bardzo dobry :) Fajna jest scenka ze schematem okopów, dużo materiału. Podobnie jak pepe nie lubię historii (same wojny i ten-tego-zabił-i-tamtego-ograbił), ale szczegółowe informacje o działaniach i sprzęcie bardzo mi się podobają. Dużo ich! Jak nie dostaniesz za to najwyższej oceny, to powinieneś zorganizować pospolite ruszenie (joke) :)

Poza tym: olej Niezbędnik, pisz do CD-Action! Oni mają dużo miejsca, bo w końcu DVD9 - zawsze mogą zmieścić. Tyle, że muszą się najpierw zgodzić, ale to już zależy od twojego wskaźnika charyzmy ;)

EDIT:
Znalazłam 2 błędy rzeczowe:
1. Jak "Krwawy Kwiecień" mógł być we wrześniu? Wiem, że to raczej literówka, ale... (s. 91/205 z wynalazków),
2. Roy Brown, pilot Camela, nie zestrzelił Czerwonego Barona. Zrobił to Cedric Popkin - dowódca baterii przeciwlotniczej. To była ta sama potyczka, w bateriach plot. i w samolotach używana była ta sama amunicja, ale pocisk nadleciał od dołu, od strony Popkina. Brown był pilotem i tylko dlatego brytyjczycy uznali go za "zwycięzcę".

EDIT: Zapomniałam strony podać: 81 :)

baq 
Sierżant

Główny edytor: MMF

2075 Prestiż
Wysłany: 11-05-2006, 21:23   

COOL!!! Super encyklopedia o I Wojnie Światowej! Można w tym programiku dowiedzieć się baaardzo wiele o IWŚ! :) Poczytalem sporo, szczegolnie o broniach i walkach w okopach :D
Tylko jedna wada jest w tym, ze to jakos tak u mnie dziwnie sie otwiera jakby w dwoch oknach jedno okno sie otwiera pisze LOADING czy cos takiego i drugie okienko otwiera sie juz wlasnie z encyklopedia. Jest pozniej troche u mnie problemow z tym. Ale pomijajac to encyklopedia fajnie wykonana :D duzo fajnych zdjec i filmikow + ciekawa muza :)

Napewno cos mi sie przyda z tych tekstow do mojej gry o I wojnie swiatowej :)

PS: Hehe RomanX jakich bledow sie dopatrzyl :) patrze ze niezle znasz historie :P
Pozdro.

morty 
Młodszy chorąży

6521 Prestiż
Wysłany: 11-05-2006, 21:35   

RomanX napisał/a:
Jak Krwawy Kwiecień mógł być we wrześniu?

Nie znam sięna historii na tyle by ocenić czy to błąd czy nie, ale są różne historyczne dziwolągi (vide Rewolucja Październikowa która wcale nie była w październiku i Wojna XXX letnia która nie trwała 30 lat :P )

edit: XX -> XXX (literówka)
Ostatnio zmieniony przez morty 12-05-2006, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  

Kaytek 
Chorąży

6902 Prestiż
Wysłany: 11-05-2006, 23:02   

morty napisał/a:
Wojna XX letnia która nie trwała 30 lat

To chyba wszystko ok? ;) Ale Wojna Stuletnia trwała 103 (chyba, nie pamiętam dokładnie) lata.

Jakim 
Młodszy chorąży
Mjuzik Mejker

Główny edytor: GameMaker
Pojedynki: tak

21763 Prestiż
Wysłany: 11-05-2006, 23:03   

Rewolucja październikowa była w listopadzie, a wojna stuletnia trwała 116 lat :) .

Niedługo ściągnę, takiej kobyły przeważnie nie mam czasu pobierać :) .

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy

33725 Prestiż
Wysłany: 12-05-2006, 18:08   

http://www.republika.pl/zbyhu/main/przebieg/ napisał/a:
Mimo wszystko to właśnie za sprawą Albatrosa DIII Niemcy wiosną 1917 roku zaczęli odzyskiwać utraconą przewagę. Apogeum tej sytuacji przypadło w kwietniu 1917, który przeszedł do historii jako „Krwawy Kwiecień. W miesiącu tym zginęło 316 lotników brytyjskich wobec 119 niemieckich.

A jednak kwiecień - Gógiel wie wszystko.

Co do zestrzelenia Czerwonego Barona, to oglądałam po prostu program na Discovery, gdzie dokładnie zbadali sprawę, tj. pobawili się bez sensu laserem, a następnie sprawdzili źródła historyczne, gdzie znaleźli informację, że pocisk przyleciał od dołu (czyli był od obrony plot.) i tyłu (akurat z tamtej strony strzelał Popkin). Historią się nie interesuję, a z powodu niekompetencji nauczycieli nic z lekcji historii nie wynoszę :P

Slawo 
Legenda

Główny edytor: MMF2
Pojedynki: nie

25566 Prestiż
Wysłany: 31-05-2006, 19:05   

Ściągnęło się w 5 minut, rozpakowywało 7 minut, startowało ... eh, szkoda gadać - łądowania nie było końca no i CTRL+ALT-zamknij proces dopiero pomogło się z tego ładowania wyzwolić.

Co tu dużo pisać, to samo można napisać co przy poprzednim programie o XVII wieku.
Spora dawka wiedzy przydatna w sumie każdemu bo nawet ja sobie popatrzyłem na obrazki :D mimo, że nie przepadam za historią.
Tak sobie pomyślałem, że gdybym miał tyle lat co misieksamgame to teraz produkowałbym zapewne encyklopedię "Polacy na Mundialach" albo "Mundiale w statystykach" :D Bo gdzieś tak do 25 roku życia miałem bzika na punkcie sportu - wiedziałem co, kto i kiedy w każdej znaczącej dyscyplinie - potem mi przeszło jak skumałem, że to wszystko jak w życiu - korupcja, szmal, przekręty.

Niestety muszę się jeszcze doczepić oprawy wizualnej, nie podoba mi się ta czerń.
Ja widziałbym to w kolorach, w których porusza się morty - jasne kolorki lepiej się prezentują niż żółty na czarnym i wtedy program wyglądałby bardziej profesjonalnie.

No i nie może być tak, że jest ładowanie zapene sztuczne, które kłądzie cały program na łopatki.
Ja sobie poradziłęm, ale wątpię czy ktoś co potrafi uruchamiać programy z ikonki na pulpicie by to uruchomił ? :D

Wygląda na to, że misieksamgame dołączył do grona klikowców o wykrystalizowanej marce a nie tak dawno pokazał nam, że potrafi zrobić bardzo fajną mniejszą gierkę - tak trzymać kolego autorze.

Oba programy mam nagrane na CD i będą kiedyś zapewne wykorzystane !
Szkoda tylko, że mało ludzi sięgnie do nich ... nie wiem czy jakieś czasopisma by to zamieściły. Powinny, ale czy zechcą ? Zbyt duży rozmiar ... Po co nam okładka np. z 2.5MB jpg ? Popracowałbym nad marketingiem, ale też może być ciężko - wiem bo chcę rozpowszechnić Miszcza i kiepsko mi idzie (brak mi nawet chęci :D )

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net

Odpowiedz do tematu