NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Zręcznościowa] Grenadier 2
Autor Wiadomość
Pentagraf
Plutonowy


Posty: 64

6765 Prestiż
Wysłany: 03-06-2006, 15:53   [Zręcznościowa] Grenadier 2

Tytuł: Grenadier 2

Gatunek: Zręcznościowa

Grafika: Pentagraf

Dźwięk: Ripy z gier arcade

Muzyka: Internet


W grze sterujemy wyrzutnią granatów. Zadaniem jest anihilacja nacierąjacych na nas, w coraz większych grupach, żołnierzy. Przed strzałem należy obrać odpowiednią siłę strzału, aby pocisk doleciał do celu, bądź go nie minął. Gra kończy się, gdy wyrzutnia zostanie zniszczona (czerwony pasek energii osiagnie zero). Celem jest przetrwanie jak najdlużej i zabicie jak najwiecej wrogich żołnierzy, a co za tym idzie, zdobycie jak największej liczby punktów.

Gra zawiera:

- 7 rodzajów broni (opisanych w readme)
- 2 bonusy
- 2 rodzaje wrogich żołnierzy (z karabinem i z bazooką)
- 3 plansze
- NUKE (Czasami z zabitego wroga "wypadają" litery. Gdy uzbieramy cały napis "NUKE", widoczny po prawej stronie, odpalony zostanie ładunek, niszczący wszystko w obrębie planszy.)

Sterowanie:

kursory lewy i prawy - obrot dzialem
spacja - strzal (im dluzej przytrzymana, tym dalej granat zostanie wystrzelony)

Screeny:
Screen 1
Screen 2
Screen 3

Download:
Grenadier 2 (4,47 MB)
Mirror

EDIT: Poprawiłem makaronizmy :D Wszystko, łącznie z menu. Tylko bronie mają trochę dziwne nazewnictwo, no ale są po polsku :)

A ranking online będzie jak Slawo wyrazi chęć dodania jej na OZCOM.
Ostatnio zmieniony przez Pentagraf 03-06-2006, 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Główny edytor: MMF2
Pomógł: 3 razy
Posty: 296

22921 Prestiż
Wysłany: 03-06-2006, 16:11   

No ładne! Bardzo pozytywne! Podoba mi się :)
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
mathew 
Plutonowy


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: tak
Posty: 92

4238 Prestiż
Wysłany: 03-06-2006, 16:14   

Ale żeźźźź. Gra jest super. Pare sposobów śmierci, super bonusy i ekstra efekty!!! Fajnie by było gdyby miała internetowy ranking.
Mój rekord to 20000
 
 
     
McO 
Bohater
WujasheQ


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 16 razy
Posty: 253

15161 Prestiż
Wysłany: 03-06-2006, 16:40   

Szczerze mówiąc, po zobaczeniu screenów w zapowiedzi czekałem z niecierpliwością na tą grę. Gdy tylko zobaczyłem, że jest w Ukończonych, zaraz ją pobrałem i uruchomiłem.
Gra jest przyjemna (przynajmniej dla gracza :-P ) i wciągająca. Grafika bardzo dobra, prejżysta i konsekwentna. Różne sposoby "rozbryzgiwania" się żołnierzy, ładna animacja wybuchów, ładna krew :wink: . Muzyka idealnie pasuje do rozgrywki i nadaje grze klimat.
Jest jednak rzecz, która mnie denerwuje, mianowicie chodzi mi o makaronizowanie. Menu gry po polsku, górne menu po angielsku, nazwy bonusów również... dziwi mnie troche, że w tak porządnej minigrze takie coś ma miejsce... :doubt:
Ogólnie jednak gra jest bardzo dobra i, jak już pisałem w zapowiedzi, przydałby się internetowy ranking, przez co przetrwałaby dłużej...
_________________
coolwilk napisał/a:
ja kocham religie bo mam szustke :) i jest spoxik

 
 
     
Don_Sotto 
Bohater


Główny edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 7 razy
Posty: 221

2783 Prestiż
Wysłany: 03-06-2006, 18:46   

Witam! Przyznam, że screeny z "zapowiedzi" przykuły moją uwagę i gdy tylko zobaczyłem, że projekt jest ukończony, od razu go ściągnąłem. Grafika - b. ładna pod każdym względem. Grywalność - b. dobra. Udało ci się zrobić niezłą minigierkę, która spełnia wszystkie "wymogi" porządnej gry klikowej, jednak nie wszystkim graczom może się spodobać.

Mnie osobiście grenadier nie wciągnął, choć jest perfekcyjnie wykonany. Oj, gdyby tak wielu ludzi robiło gry na podobnym poziomie... Pozdro ;)
_________________
A ty - czy lubisz grać w słabe gry? Nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe. / www.donsotto.pl /
 
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Pomógł: 76 razy
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 03-06-2006, 19:16   

Bardzo fajne. Grafika super, dobry pomysł z półprzeźroczystymi flakami :D . Chciałbym jednak sam wybierać plansze. Muzyka też udana. Dźwięki nietuzinkowe.
Grafika 9+/10 (trochę mało efektowne eksplozje)
Muzyka 8/10
Dźwięki 8/10
Trudność/grywalność 8/10
Moja ocena: 8+/10
_________________
:razzugly:
 
     
Slawo 
Legenda


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 04-06-2006, 00:36   

Gra została dodana na serwis - zapraszamy do pobijania rekordów :)

http://www.zagrajmy.super...e/grenadier.php (Vitalize)

Wersja offline z wysyłaniem wkrótce.
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
mathew 
Plutonowy


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: tak
Posty: 92

4238 Prestiż
Wysłany: 04-06-2006, 09:46   

Nooo i o to chodziło :) Teraz zapewne mnóstwo graczy będzie rywalizować (w tym ja).
 
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Pomógł: 3 razy
Posty: 244

925 Prestiż
Wysłany: 04-06-2006, 14:45   

Świetna gra!!!! Losowo wybierane plansze- fajnie :D . Ogólnie jest super!!!
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Voythieus 
Kapral


Posty: 17

471 Prestiż
Wysłany: 04-06-2006, 18:34   

Jakoś nie potrafię tu dostrzec żadnych większych zalet. Gra jest dopracowana, owszem, ale to powinno być normą - nie wyróżnikiem. Gdybym natrafił na tą grę w internecie i z ciekawości ściągnął, nie zagrałbym w nią więcej niż raz.

Mam kilka uwag:
- Górne menu - a jaką toto ma rację bytu? Większość przycisków jest zupełnie niepotrzebna lub nie działa. Najlepiej byś zrobił, gdybyś ten zbędny element usunął.
- Nie ma możliwości wyłączenia muzyki i dźwięków. Są wprawdzie takie opcje w menu, ale służą chyba tylko do ozdoby.
- Menu - nie to górne, tylko graficzne - jest tak rozkosznie kolorowe, że w ogóle nie pasuje do zwykłych poziomów, utrzymanych raczej w stonowanych barwach.
- Wskaźnik odległości po dojściu do końca powinien zacząć się cofać, tak jak to jest w każdej cywilizowanej grze. Obecnie, gdy przeszarżujemy, musimy wystrzelić w nicość i w ten sposób tracimy cenny czas.
- Gra jest monotonna. Ciągłe strzelanie szybko się nudzi. Bonusy powinny pojawiać się zdecydowanie częściej, radziłbym też zróżnicować wygląd (kolor munduru) żołnierzy zależnie od posiadanej broni.
- Napisałeś, że poprawiłeś wszystkie makaronizmy, łącznie z menu. A "Options" w tymże menu? A "READY" i "GO"?
 
 
     
Pentagraf
Plutonowy


Posty: 64

6765 Prestiż
Wysłany: 04-06-2006, 22:12   

Spoko. Następnym razem się bardziej postaram ;) I nic już zmieniać nie będę. Grenadier 2 - rozdział zamknięty.
 
 
     
Vital 
Starszy sierżant
VTL


Posty: 203

6199 Prestiż
Wysłany: 10-06-2006, 22:23   

Mi tam się podoba,i to bardzo . Przede wszystkim grafika-smakowita,utrzymana we wmiare jednolitym stylu,elementy tla wypadaja troche gozej,ale obiekty aktywne sa po prostu miodowe.We wczesniejszych wypowiedziach padlo stwierdzenie ze wybuchy sa za malo efektowne.Ja w nich grzechu nie znajduje,sam bym takich nie narysowal,mimo ze ludzie na ulicy wolaja do mnie pixelmasta :D Bonusy faktycznie zdazaja sie zbyt zadko.Co do grywalnosci to jest z nia tak,ze jej jest za malo.Gra nie ma w sobie haczyka,jakim mogla by przyciagac na dluzej,nie liczac tablic rekordow.Dzwieki i muzyka dobrze dopasowane,komponuja sie idealnie z rozgrywka,budujac klimat wyzywki i krwawej jatki :) . Reasumujac,gra jest porzadna,jednak nie przyciaga,a w skali 1-10 dostaje ode mnie 7+.
_________________
człowiek-zając rusza do boju!
 
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Pomógł: 3 razy
Posty: 244

925 Prestiż
Wysłany: 11-06-2006, 00:43   

Co do muzyki to nie za bardzo mi się spodobała. Lepiej gdybyś dał jakiś metalowy kawałek z ostrymi gitarami, i szybką perkusją - ale orginal- a nie jakiś midi. Nie przepadam za tego typu muzyką w formacie MIDI, dlatego zawsze wyłączam. Dźwięki są nawet nie złe. A grywalność - chyba najlepsza --> i o to chodziło! <--- !!! :D
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Vital 
Starszy sierżant
VTL


Posty: 203

6199 Prestiż
Wysłany: 15-06-2006, 20:00   

Jeszcze jedno: nie wydaje mi sie aby konieczne bylo wstawianie polprzezroczystych trupow. Zajmuje to duzo pamieci,a efekt daje co najwyzej sredni :doubt:
_________________
człowiek-zając rusza do boju!
 
 
     
cx15680
Starszy szeregowy


Posty: 6

22 Prestiż
Wysłany: 18-06-2006, 17:52   

Gierka very przyjemna, grafika na bardzo wysokim poziomie, ogólnie super, tylko teraz mnie ręka boli :D to jedyne moje zastrzeżenie :-)
_________________
cx15680 powraca... :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group