NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Stare gry
Autor Wiadomość
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion

Pojedynki: tak

Prestiż
Wysłany: 26-09-2006, 18:03   Stare gry

Tutaj piszcie wszystko o starych grach: jakie są wasze ulubione, które szczególnie zapamiętaliście, jakie macie związane z nimi wspomnienia itp.

No więc może ja zacznę:
Ulubione gry: Fury of the Furries (za fizykę w grze; i nie mówię tutaj o tym, że można kopnąć puszkę czy coś takiego; po prostu jest tutaj niemało zagadek związanych z prawami fizyki i nie tylko. A jako zręcznościówka też niezła); Tyrian 200 (świetna strzelanka kosmiczna, mówta co chceta, ale mnie wciągnęło)

Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof

Steam:

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 09:34   

Cała seria TES a najlepsza II... Żaden inny cRPG nie przebił jej jeszcze pod względem powierzchni jednak są przez to pewnie niedociągnięcia... A także Warcraft, Rogue, Dungeon Master, czy też z nieco nowszych GTA, Starcraft...

Andy 
Sierżant

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 09:59   

Taak, stare gry sa najfajniejsze. Wole zagrać w Worcraft'a 2 niż w 3, ale moja pierwsza gra(miałem 5 lat) to Comandor keen 4

kuber24 
Plutonowy

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 15:10   

Moje ulubione to najstarsze gta, jeśli chodzi o kompa. Co innego pegasus...

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 15:38   

Oj grało się grało... starych gier grałem setki (głównie z powodu tego, że mając słabego kompa tylko takie chodziły) i nie ma sensu ich tutaj wymieniać :D Jedną z moich ulubionych gier jest Transport Tycoon - nic tego nie przebije :)

Michal 17 
Starszy kapral

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 15:54   

Wspomina się pegasus'a , a najlepsza gra to oczywiście mario :) .

To ulegnie zmianie :)

Seba 
Starszy sierżant
Zwolnij!

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 17:40   

Nom, Mario jest niezłe. Moim zdaniem to najlepsza z starych gier.

WIN!
Чувак сегодня, выпил много водки.

Vital 
Starszy sierżant
VTL

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 19:59   

Hmm,zależy jak definiować stare gry,skoro za starą grę uważacie "GTA, Starcraft" ;P .Ja uwielbiałem pocinać na pegazusie w Contrę i Robin Hooda ze złotej czwórki,o! Na automatach pocinałem w Metal Sluga i Tekkena2,potem 3. Ogólnie zakochany byłem w grach na PSX,szczególnie horrorki typu Parastreet Eve czy Resident Evil. Pozdro!

Dominika 
Sierżant

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 21:21   

Ja powiem tak... jak byłam miejsza, to mój brat często pogrywał w Operation Europe... i później ja zaczęłam grać... Naprawdę fajna gra.

Chcecie się przekonać ?
http://www.fajnegry.krako...ationeurope.htm

;-)

Kurczak 
Starszy sierżant
będący fanem Slasha.

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 21:29   

Ja ze starych gier najlepiej pamiętam Prince of Persia. ( LINK ) Grałem w to ja, moi rodzice i nawet moja babcia! Druga grą, która zapadła mi w pamięć był Supaplex (LINK) Nadal czasem sobie w niego pogrywam :D

...

Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof

Steam:

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 21:52   

Wiesz... SC ma już ponad 8 lat... to już jest nieco stary jak na światek klikowy... a Rogue to pozycja z lat 80... dawniej to gry robiono na jakość fabuły pomysłu itd.. a nie ilość i grafikę :/ PoP był niezły... Mario.. zależy która wersja.. a i Zelda była fajna :)

copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 22:05   

No tak, niezależnie od tego, czy ktoś grał, czy nie, Mario musi znać.
U mnie stara gra ma ponad 5 lat. ;)
Wspomniane na początku Fury of the Furries ma 13 lat, Tyrian 2000 ma 7 (pamięta jeszcze III RP :P ). Pamiętam jeszcze Alien Rampage, Warcraft II, Heroes II i III (no coś takiego; HoMM 3 ma już 7 lat, a nie wydaje się, żeby ta gra była taka stara, prawda? ;) ).

Prawdą jest, że teraz producenci koncentrują się głównie na maksymalnym ulepszaniu graficznym i fizycznym swoich gier, tak, że czasami zapominają (niech no sobie przypomnę, co to było? A, już wiem!) o grywalności. Oczywiście zdarzają się chlubne wyjątki (Oblivion, Break Quest, choć w tym przypadku zapomniano o grafice, HoMM 5...), choć odsetek grywalnych gier nieco się zmniejszył przez te lata. Co gorsza, wygląda na to, że po prostu jest to dostosowane do potrzeb graczy; niemała część (nie mówię, że większość) mówi, że najważniejszym kryterium w ocenie jest grafika. No cóż, moje stanowisko w tej sprawie jest takie, że skoro tak, niech sobie filmy oglądają, skoro gra (czyli coś, z czego bierze się grywalność) jest tak jakby przeszkadzajką. ;) Być może jest to też eden z powodów, dla których robię własne gry lub pobieram freeware'ówki.

Dodam jeszcze jedno: ponieważ wiele starych gier korzystało z DOSa, a WinXP (który programy DOSowe średnio obsługuje) jest teraz w Polsce wręcz standardem, polecam taki programik o nazwie DosBox, czyli inaczej mówiąc, emulator DOSa. ;) Jego obsługa może na początku sprawić problemy, ale dla chcącego nic trudnego.

Ozi 
Młodszy chorąży
Skarbówka

Prestiż
Wysłany: 27-09-2006, 22:42   

To tak, najważniejsze to.
Driver 1
Gta 1
i można dodać z troche nowszych
Colin McRea 1
No i najważniejsza 6 latka, dla mnie cały czas gra numer 4
Gran turismo 2
przed nią jest tylko
Gran turismo 3
A na 2 miejscu
Gran turismo 4 :D
A na 1 też gra która ma swoje
COUNTER STRIKE :) ten 1.6
Ale ze starych to już wymieniam, bardziej starych niż nowych
------------------------------------------------------------------------
- Contra
- Karateka (było takie coś na pegazie :) )
- 2 Test drive
Tyle, z gramy spotkałem się 6 lat temu więc widać po liście wole te nowsze. A automaty były bezimienne na promenadzie :P .

Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!

Prestiż
Wysłany: 28-09-2006, 16:06   

Oj grało się w kultową grę Franko :D . Pamiętam jak byłem mały to codziennie w to pykałem :D . Teksty też tam mieli zarąbiste. Nie będe cytował...
Lubiłem też grać w Elastomanię:) też nie zła giera, ale trochę krótka.
Co tam jeszcze....
Mario oczyiście :) moja pierwsza gra jak miałem 6 lat na pegazusa dostałem - pamiętam ta radość XD. Wiele fajnych gier na pegazusa było - w jakies kaczki się strzelało z pistoletu :) heh całą rodzinką :D , albo w robocopa. Duzo też grałem w taką jedną grę , nazwa bodaj "1945" - takim samolotem się leciało cały czas i strzelało do wrogó - i taka świetna muzyczka , której nie zapomnę leciała :) mhm....

kamiledi15 
Porucznik

Steam:

Prestiż
Wysłany: 23-05-2014, 11:59   

U mnie w dzieciństwie nie było wiele gier, ale większość wspominam bardzo miło. Jak byłem mały, patrzyłem jak brat gra w Mortal Kombat 1 i 3 (dwójka jakoś nas ominęła) i ja sam zagrałem dopiero parę lat później - do dziś czasami w to gram przez sieć. Podobnie było z Little Big Adventure - zagrałem w to dopiero parę lat temu (kupiłem na Allegro oryginał z 1994 roku, w pełni sprawny) i od tamtego czasu jest chyba moją ulubioną grą, włącznie z drugą częścią. Niesamowita muzyka, świetna fabuła, klimat i nietypowa grafika. W dzieciństwie pamiętam, jak brat w to grał, znalazłem parę zdjęć, przypomniało mi się i mnie wciągnęło.
Do tego klasyki - Lion King, czy Prince of Persia. No i Flashback - mam oryginał na dwóch dyskietkach z 1993 roku, który działa jak nowy. Swoją drogą nigdy nie zepsuła mi się oryginalna gra na dyskietce 3,5 cala lub płycie tylko z powodu ,,wieku", wszystkie nadal działają. Niestety dyskietki 5,25 cala są najwyraźniej delikatniejsze i z nich część już wysiadła. Ale tylko niewielka część.
Do tego Diablo, też oryginał z 1996 roku, sprawny. I dość mało znana gra, ale niezwykle oryginalna i ciekawa - Ecstatica - polecam, świetny czarny humor i bardzo pomysłowe wykonanie. Jako ciekawostkę mogę dodać, że system Little Big Adventure i Ecstatica jest oparty na pierwszym Alone in the Dark - widać to wyraźnie w grafice i systemie poruszania postacią, choć są to kompletnie różne gry. Ciekawy też był Neverhood, ale głównie pod względem grafiki i kreacji świata, bo sam gameplay i zagadki już takie dobre nie były.
Z ,,nowszych", ale również starych gier, oczywiście nieśmiertelny Heroes III i również chyba mało znana, ale świetna gra - Giants: Citizen Kabuto. Bardzo lubię też Settlers IV i dwie części gry Prehistorik - prymitywna pod względem gameplayu i grafiki, ale bardzo fajna i dość trudna. Z przygodówek najlepiej wspominam Indiana Jones and Fate of Atlantis - nigdy tego nie przeszedłem, ale grało się świetnie.
To chyba tyle, jeśli chodzi o stare gry, do których wracam co jakiś czas regularnie. Zawsze lubiłem stare gry i lubię do dziś, czasem odkrywam jakiś staroć z lat 80-tych, który mnie wciąga, choć nigdy wcześniej w niego nie grałem. W naszej rodzinie zawsze byliśmy z grami do tyłu, na nagraniu z kamery widać, jak w 1994 roku graliśmy jeszcze w gry z 1989. Ba, w tą samą grę, z 1989 roku - Solitile - gra do dziś mój tata na komputerze z Windows 7, zainstalowanym na Macu :D
Teraz tworzę grę w systemie Mugen, też już dość wiekowym, ale chyba jej nie dokończę - to kopalnia niekończących się błędów, w których jak naprawi się jeden, to natychmiast znajduje się następny, który nie wiadomo, skąd się wziął. Więc chyba to zostawię i wrócę do klików.

Odpowiedz do tematu