NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kursy interaktywne
Autor Wiadomość
trocha 
Kapral

696 Prestiż
Wysłany: 15-10-2005, 21:43   Kursy interaktywne

W rozmowie z RomanX'em postanowiliśmy umieścić to tutaj.
Lukas podsunąl mi kiedyś pomysł na kursy interaktywne, miało to sciągnąć ludzi na moją stronke i były dwie koncepcje na temat tego, jak to miałoby wyglądac.
1. Byłby nakręcony filmik HyperCam'em lub czyms w tym stylu, pokazywałby on cały proces tworzenia gry (programu)
2. Było by opisane wszystko tak jak w normalnym kursie, po przeczytaniu klikało by się na "następny krok" i tam by było "zrób to sam" czyli w aplecie byloby trzeba zrobic to co było opisane.
Kursy te miały by wiele zalet m.in.: Prostsze w zrozumieniu od zwykłych kursów, Wyeliminowało by to problem kopiowania zdarzeń z przykładów...

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy

33730 Prestiż
Wysłany: 28-10-2005, 21:23   

Kiedyś, ktoś nawet robił takie cosie (z p. 1) - chodziło o etapy rysowania jakiegoś ludka (?).
Przy okazji, jeden z takich kursów był zrobiony na stronie, która właśnie do tego służyła - rysowało się po specjalnym polu, skrypt zapisywał to i każdy, kto odwiedził określony adres (zawierający ID obrazka) widział to, co rysownik podczas rysowania. Wie ktoś może co to za stronka była?

trocha 
Kapral

696 Prestiż
Wysłany: 28-10-2005, 21:31   

Jak ostatnio bylem na EF (jeszcze przed połaczeniem z CP) to ktos podawal link do czegos takiego, ale nie pamietam juz

PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.

22921 Prestiż
Wysłany: 28-10-2005, 21:39   

RX ten ktoś dajcy linki do rysowania ludka to był Konfighter - mi się to podobało :)

Cage 
Plutonowy
Wishmaster

2548 Prestiż
Wysłany: 30-10-2005, 01:05   

PoW napisał/a:
RX ten ktoś dajcy linki do rysowania ludka to był Konfighter - mi się to podobało :)

Pomysł i zrobienie tego filmiku było dobre ale kurs był za ciekawy.

Sama idea nie jest nowa, video tutoriali jest w necie od groma.

Ogólnie jeśli chodzi o naprawdę 'interaktywny' kurs, to pomysł jest ok ale niewiem jakby to było z wykonaniem. A co do videotutoriali, to najczęściej dotyczą one rysowania/grafiki(przynajmniej tak mi się wydaje), niewiem jakby to wyglądało przy 'stawianiu zdarzeń'. Ale zawsze moża spróbować i może coś z tego wyjdzie.

zetcom 
Młodszy chorąży
Grafik 2D

1632 Prestiż
Wysłany: 31-10-2005, 22:39   

Widziałem kiedyś takie ,,ruchome'' kursy poruszania się w edytorze etapów jeszcze w K&P. Były one odpowiednio sformatowane we flashu i widać było, jak dana osoba ustawia zdarzenia dla OA, tła itp... pojawiały się jeszcze co jakiś czas chmurki i opisy klikanych opcji...

Świetna sprawa!

trocha 
Kapral

696 Prestiż
Wysłany: 23-01-2006, 00:13   

Widze, ze pomysl sie jednak nie rozwinął :/

Odpowiedz do tematu