NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Inna] Trzy Wybory
Autor Wiadomość
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)

Główny edytor: TGF
Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 04-03-2011, 13:15   [Inna] Trzy Wybory

Tytuł: Trzy Wybory

Gatunek: Visual Novel
Język: Ren'Py (python)

Autorzy: Krzysiek, W.Star
Grafika: Źródła z Internetu
Dźwięk: Źródła z Internetu
Muzyka: Źródła z Internetu

Opis:
Krótka historia opowiadająca o jednym dniu z życia głównego bohatera: Keiichiego. W tym dniu spotyka on dwie dziewczyny: koleżankę Ami i biegaczkę Miki. Miłość czuć w powietrzu.

Zrzuty ekranu:
http://www.republika.pl/t...zy_wybory_1.jpg
http://www.republika.pl/t...zy_wybory_2.jpg

Download (40MB):
http://www.mediafire.com/?xumyz22mwg740xi
Mirror: http://www.sendspace.pl/f...3e4b8a703ba06ba
Mirror: http://www.przeklej.pl/pl...0027v54vb0ce3sp

Uwagi:
-> Około 25 minut czytania.
-> Gra zbudowana na Win32. W przypadku problemów z systemami 64-bitowymi proszę o feedback.
-> Zachęcam do wypowiadania się na temat tej gry. To jest moje pierwsze podejście do tej tematyki i proszę was o wypisanie wszystkich złych i dobrych punktów (bez żadnych uprzejmości, jeśli możliwe, potrzebuję solidnego feedbacku). Mogę się odwdzięczyć przez ocenę waszych gier (konstruktywna krytyka, od razu mówię, że nie owijam w bawełnę).

Edit = nowy mirror na przeklej.pl.
Ostatnio zmieniony przez BROO 04-03-2011, 20:33, w całości zmieniany 2 razy  

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Główny edytor: MMF2 Dev

Prestiż
Wysłany: 04-03-2011, 15:48   

Oczywiście jest to light visual novel? :>
Zaraz zagram bo zawsze ciekaw byłem gier tego gatunku. Mam nawet pewien zbiór na dysku czekający na chwilę (czytaj>miesiące) wolnego czasu. Oczywiście ekspertem się nie mogę nazwać, grałem w najwyżej ze 2 tytuły :P

Zedytuję post jak tylko uda mi się przejść gierkę ;)

Edit: Tzn jakbym mógł przejść, ale niestety "Wymaga nowszej wersji Windows" (czytaj - kolejna z wad Windowsa 98...) Jak znajdę czas to przetransportuję to na inny komputer z Windą XP, na razie jednak muszę nacieszyć się weekendem :)

BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)

Prestiż
Wysłany: 04-03-2011, 16:30   

Grałem tylko w jedną VNkę (właściwie to w dwie, włączając tę tutaj ^^ ').

Z informacji dostarczonych przez Ren'Py wynika, że zbudowane w nim VNki wymagają DirectX v9.0c (i być może bibliotek OpenGL?). Starsze wersje Ren'Py (np.: 6.6.1, dla porównania budowałem w 6.12.0) mają rozpisane obsługiwanie Win98.

Dzięki za informację.

Vader 
Chorąży
Nastoletni emeryt

Pojedynki: być może

Prestiż
Wysłany: 04-03-2011, 16:57   

Odwaliłeś/łaś kawał dobrej roboty mój/moja drogi/a :D
Ocenię to bardzo szybko bez podania uzasadnienia mojego głosu, oczywiście PIĄTECZKA :)

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct

Prestiż
Wysłany: 04-03-2011, 19:10   

Trudno to skomentować, bo nie znam gatunku. Na Win7 x64 działa bez problemu.

noxx 
Młodszy chorąży

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev

Prestiż
Wysłany: 04-03-2011, 20:51   

Nawet ciekawe. Nigdy nie grałem w Visual Novelki, jedynie trochę anime obejrzałem i składzik, upadek, przyjaciółka z dzieciństwa, toszto sztampa, że aż gryzie w oczy :P Ale nie powiem użarło, bo jednak chciałem zobaczyć zakończenia. Wydaje mi się, że sejw tutaj jest zbędny, ale rozumiem, jakby nie było to by pojawili się malkontenci, co to taką grę przechodzą na 27 podejść.

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Prestiż
Wysłany: 04-03-2011, 21:21   

Dobra, zdołałem uruchomić to na innym komputerku. Sprawa ma się mniej-więcej tak:
Trzy wybory nazwana pewnie dlatego, że mamy w niej do dyspozycji właśnie trzy wybory. Z tego co zdążyłem zauważyć mamy też 3 zakończenia (choć zbytnio się nie zagłębiałem, może jest więcej). Ogromnym minusem jest fakt, że niezależnie od wyboru ścieżki przynajmniej jedna z trzech postaci zostanie mocno zraniona. To swoisty tragizm gierki i dość ciężko się z nim pogodzić. Po drugie - przede wszystkim jest zdecydowanie zbyt krótka. Przeciętne gry z tego gatunku są około 15 razy dłuższe (a niektóre to ponad 20 godzin ciągłej gry! Chociaż nigdy nie miałem czasu na ukończenie takich kolosów - a tym samym wolałem nie rozpoczynać ;) ). Przez to brakuje nam czasu na bliższe zapoznanie się z głównymi bohaterkami, czy Keiichim, który jest szarym, znudzonym życiem uczniem. Na korzyść przemawiają zgrabnie napisane przemyślenia i dobry, prosty język w grze, która emanuje swym dżapońskim charakterkiem. Brakuje trochę komicznych scen, które często są kluczowe w takich gierkach - bo potrafią szybko rozluźnić atmosferę i przyciągnąć do gry (te sceny zawarte w grze nie wydały mi się zbyt interesujące... może po prostu przejadły mi się motywy tu zawarte - gdyż często są powtarzane w innych VN bądź w anime, a poza tym są trochę zbyt naiwne). W porównaniu do innych VN brakuje przede wszystkim ~kawai~ japońskiego głosu, który czytałby dialogi... ale wszystkiego mieć nie można ;) przynajmniej to jest po polsku :)

Ogółem mówiąc - nie jest źle, ale bardziej jako króciutki epizod niż cała gierka. VNy powinny być zdecydowanie dłuższe - zupełnie jak całe książki (czy bardziej - dramaty) ;)

BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)

Prestiż
Wysłany: 05-03-2011, 00:33   

Wielkie dzięki za odpowiedzi:

darthvader192
Obaj twórcy są płci męskiej (nazywam się Krzysiek zresztą ^^).

noxx
No ba! Sztampa na maxa ^^. Na początku poszliśmy z najprostszymi, nijakimi rozwiązaniami. Save-y były wbudowane, więc zostawiliśmy x-). Na dłuższe VNki będzie w sam raz.

Fadex:
Dokładnie: "Trzy Wybory" = 3 menu wyboru opcji. Zakończeń jest 7. Nie wiem, które widziałeś, ale zapewniam, że istnieją ścieżki, w których wszystko dobrze się kończy ^^.
Odnośnie długości VNki - fakt, jest krótka jak diabli :-->. Robiliśmy ją z W.Starem by sprawdzić, jak to wyjdzie (pierwsza gra tego typu). Cieszę się, że wyłapałeś dokładnie te rzeczy, które również mi się nie podobały w "Trzech Wyborach", będziemy nad tym pracowali ostro. Już mamy plany na następną VNkę \o/.

Vader 
Chorąży
Nastoletni emeryt

Prestiż
Wysłany: 05-03-2011, 08:37   

Jak jesteście facetami to sorry ale i tak bardzo fajne :)

Odpowiedz do tematu