NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Platformowa] We Are Of Sandwih Planet
Autor Wiadomość
blablarobiegry 
Plutonowy
Aha.

Główny edytor: RPG Maker
Pojedynki: nie

9842 Prestiż
Wysłany: 20-06-2016, 14:00   [Platformowa] We Are Of Sandwih Planet

Tytuł: We Are Of Sandwih Planet

Gatunek: platformowa strzelanka

Autor: ja
Grafika: ja
Dźwięk: ja
Muzyka: ja (10sekundowe loopy :madugly: )

Opis:
Pochodzisz z planety Sandwih i właśnie wziąłeś lot na inną planetę w celu odwiedzin, ale organizacja NIH pokrzyżowała twoje plany i wysłała cię do jakiejś dziwnej galaktyki - nie żeby miało to jakiś związek z grą.
Krótka gra w stylu megamana(?), strzelaj do przeciwników, pokonuj bossów, zdobywaj ulepszenia, giń.
Do pokonania jest 5 bossów w 5 rozległych (aż 2-3 levele) światach.

Zrzuty ekranu:

Download:
https://www.sendspace.com/file/1ln5ht

wermi 
Major
Depressive Disorder

Główny edytor: TGF
Drugi edytor: TGF
Pomogła: 53 razy

15733 Prestiż
Wysłany: 20-06-2016, 18:18   

Skan: https://www.virustotal.co...sis/1466441228/

Muzyka dała mi raka, ebolę i AIDS jednocześnie. Dźwięki też są irytujące, dlaczego nie ma opcji wyłączenia audio? Nie ma żadnej instrukcji ani level design nie jest przemyślany tak by gracz poznawał mechaniki podczas gry, jak np. 1-1 w SMB. Przez minutę się męczyłem z pierwszym poziomem bo nie wiedziałem, że... pociski przelatują przez ściany. Poziomy są żałośnie krótkie, ale są sztucznie wydłużone przez stawianie przeciwników gdzie popadnie. Mechaniki są słabe. Wyłączyłem przy drugim poziomie w drugim świecie, gra jest niegrywalna IMO. 3/10

Temporal 
Podporucznik
CP user

Główny edytor: GameMaker Studio 2

15 Prestiż
Wysłany: 20-06-2016, 19:37   

Worm tak zarekomendował tę grę, że aż nie mogłem nieściągnąć. Muzyka jest genialna :) . Poddałem się na bossie.

Soundcloud

msg napisał/a:
Temporal, fakt, jest bardzo wyluzowany. Ale to taki człowiek, który będzie chichotał na pogrzebie własnej matki. A to z kolei albo doskonałe aktorstwo albo bycie przygłupem.

kamiledi15 
Porucznik

Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2

8267 Prestiż
Wysłany: 24-06-2016, 12:14   

Gra nie jest taka zła. Przeciwnicy są tak rozmieszczeni, żeby dało się ich wszystkich zestrzelić, generalnie gra nie jest jakaś super trudna, ale sprawia trochę trudności. Głównie przez to, że trzeba się nauczyć schematów, jakie kierują przeciwnikami, a ponieważ nie ma żadnych wskazówek, to niemożliwym jest przejście gry za pierwszym razem bez straty życia. Cóż, takie były gry dawniej, teraz rzadko się takie pojawiają.
Doszedłem do ostatniego bossa i jak na razie nie mogę go przejść. Odebrałem mu ponad połowę życia, bo nauczyłem się schematu lotu pocisków i wiem, jak je omijać. Ale po odebraniu tej ponad połowy życia pociski zaczynają lecieć tak gęsto, że nie jestem w stanie ich ominąć. A jedno trafienie w moją postać oznacza reset paska życia bossa i walkę od nowa. Przydałby się quicksave, bo trochę mi się nie chce przechodzić tej pierwszej połowy walki ciągle od nowa, żeby zawsze zginąć na drugiej. Na pewno da się wyuczyć schematów w drugiej połowie walki, ale w sytuacji gdy trzeba ciągle powtarzać tą pierwszą, to trochę mi się odechciewa.
Piszesz, że muzyka to 10 sekundowe loopy, ale ja naliczyłem ledwie 5 sekund. Trochę za mało i przez to muzyka jest mocno irytująca.
Ogólnie gra jest w porządku na zabicie trochę czasu i wciąga, bo dzięki temu, że nie ma limitu żyć, to pozwala na nieskończoną ilość podejść do danego poziomu. Szkoda tylko, że nie ma systemu zapisu, bo w tej chwili muszę trzymać ją zminimalizowaną cały czas włączoną, żeby zebrać siły do ponownego podejścia do ostatniego bossa. Bo jestem uparty i mam zamiar go pokonać :p
No i ludzie, z łaski swojej podawajcie sterowanie przed opublikowaniem gry. Dla wszystkich, którzy nie chcą testować wszystkich klawiszy na klawiaturze - strzela się klawiszem Z.
I jeszcze jedno - trzeci boss jest chyba zbugowany. Zjeżdża sobie powoli w dół, a potem daje się spokojnie zestrzelić, tkwiąc w bezruchu. Jeśli tak miało być, to jest zdecydowanie za łatwy w porównaniu do reszty gry.

[ Dodano: 25-06-2016, 12:13 ]
Ostatni boss okazał się być przesadzony. Zostało mi może z 5 strzałów do końca, ale niestety tego momentu nie jestem w stanie przejść. Pociski nawalają tak, że nie wiem, jak mam przed nimi uciec.

matey 
Starszy szeregowy

Główny edytor: GameMaker
Pojedynki: być może

1567 Prestiż
Wysłany: 20-07-2016, 09:53   

Gra jest mocno wkurzająca.

Tak, musiałem sobie od niej robić przerwy. Muzyka poprzez te kilkusekundowe dźwięki sprawia że poziom nerwicy narastał we mnie z każdą sekundą -musiałem wkrótce pozbyć się słuchawek aby być w stanie nadal "cieszyć się" rozgrywką.
Ogólnie to brak w produkcji jakichś opcji ale za to warto zaznaczyć że czuć klimat -ten odschoolowy klimat gier klikowych!
W pewnym sensie do gry zachęcał mnie też BARDZO wysoki poziom trudności (tak to tutaj określę) -każdy poziom był dla mnie wyzwaniem i gdy w końcu się go przechodzi czuje się przyjemną satysfakcję.

Podsumowując:
Na plus uważam fakt że gra jest ogólnie hardkorowa i klimatyczna.
Na minus u mnie: wkurzająco krótkie loopy, brak opcji gry i ostatni boss dla TOTALNYCH hardkorów.

Jeżeli podejrzewasz u siebie nerwicę to nie odpalaj tej gry.
Jeżeli musisz lub koniecznie chcesz poczuć tą niezwykłą przygodę to:
a) wyłącz muzykę -poprzez system bo inaczej się nie da,
b) rób przerwy co około 20 śmierci (w zależności od stopnia nerwicy).

ps: Nie przeszedłem "kulkowego" bossa... chociaż bardzo chciałem... po prostu już nie mogłem... nie wytrzymałem...
Jak ktoś przejdzie niech da znać ;x

Odpowiedz do tematu