NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[TGF2/MMF2] Przesył pliku .jpg z jednej aplikacji do drugiej
Autor Wiadomość
Amaranthus 
Starszy szeregowy


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Unity
Posty: 11

192 Prestiż
Wysłany: 14-04-2019, 13:39   [TGF2/MMF2] Przesył pliku .jpg z jednej aplikacji do drugiej

Witam, zastanawiam się w jaki sposób przesłać plik obrazu (najlepiej z wykorzystaniem hamachii) z jednej aplikacji do drugiej.

Założenia początkowe:
Komunikację realizuję za pomocą wtyczki MooGame (do przesyłania innych danych), dlatego też myślałem o przesłaniu w postaci stringa, bądź tablicy binarnej wartości obrazu. Obstawiam, że w przypadku stringa obraz 1920x1080 może wypchać obszar buforowy lub uciąć przesył? Tablicę binarną rozumiem, że mogę wykorzystać, ze względu na to, że pliki obrazów są plikami binarnymi, prawda?

Pierwszy pomysł rozwiązania:
Myślałem nad rozwiązaniem stworzenia macierzy (tu akurat tablic) dla każdej z warstw RGB i przesłaniu jej, jak wspomniałem wyżej za pomocą MooGame. Chciałem sczytać plik .jpg wtyczką Array (dla konfiguracji 1920x1080x3). Ale w tym rozwiązaniu nie umiem znaleźć sposobu na skonwertowanie tablicy w string. Tym bardziej, że mogę z tego co widzę się odwoływać tylko do komórek (tu wtedy powstaje pytanie, jak w mmf2dev się stosuje pętle FOR).

Może ktoś zaproponuje inne i prostsze rozwiązania? Z góry dziękuję.
 
     
jarlfenrir 
Generał brygady


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2
Pomógł: 82 razy
Posty: 1731

37283 Prestiż
Wysłany: 15-04-2019, 09:47   

Pętla for to w zasadzie zwykły loop.
Uruchamiasz loopa tyle razy, ile masz elementów w tablicy i wewnątrz loopa możesz pobrać indeks aktualnej iteracji.
Jeśli możesz przesłać dane binarne, to oczywiście lepiej przesłać obrazek binarnie, ale jeśli skonwertujesz do stringa, to rozmiar nadal nie powinien urosnąć do jakichś strasznych rozmiarów. Akurat nie mam MMFa pod ręką i nie mogę sprawdzić, jakie opcje są dostępne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group