|
|
[TGF2/MMF2] Przesył pliku .jpg z jednej aplikacji do drugiej |
Autor |
Wiadomość |
Amaranthus
Starszy szeregowy
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Posty: 11
192 Prestiż
|
Wysłany: 14-04-2019, 13:39 [TGF2/MMF2] Przesył pliku .jpg z jednej aplikacji do drugiej
|
|
|
Witam, zastanawiam się w jaki sposób przesłać plik obrazu (najlepiej z wykorzystaniem hamachii) z jednej aplikacji do drugiej.
Założenia początkowe:
Komunikację realizuję za pomocą wtyczki MooGame (do przesyłania innych danych), dlatego też myślałem o przesłaniu w postaci stringa, bądź tablicy binarnej wartości obrazu. Obstawiam, że w przypadku stringa obraz 1920x1080 może wypchać obszar buforowy lub uciąć przesył? Tablicę binarną rozumiem, że mogę wykorzystać, ze względu na to, że pliki obrazów są plikami binarnymi, prawda?
Pierwszy pomysł rozwiązania:
Myślałem nad rozwiązaniem stworzenia macierzy (tu akurat tablic) dla każdej z warstw RGB i przesłaniu jej, jak wspomniałem wyżej za pomocą MooGame. Chciałem sczytać plik .jpg wtyczką Array (dla konfiguracji 1920x1080x3). Ale w tym rozwiązaniu nie umiem znaleźć sposobu na skonwertowanie tablicy w string. Tym bardziej, że mogę z tego co widzę się odwoływać tylko do komórek (tu wtedy powstaje pytanie, jak w mmf2dev się stosuje pętle FOR).
Może ktoś zaproponuje inne i prostsze rozwiązania? Z góry dziękuję. |
|
|
|
 |
jarlfenrir
Generał brygady
 
Główny edytor: 
Drugi edytor: 
Pomógł: 82 razy Posty: 1731
37283 Prestiż
|
Wysłany: 15-04-2019, 09:47
|
|
|
Pętla for to w zasadzie zwykły loop.
Uruchamiasz loopa tyle razy, ile masz elementów w tablicy i wewnątrz loopa możesz pobrać indeks aktualnej iteracji.
Jeśli możesz przesłać dane binarne, to oczywiście lepiej przesłać obrazek binarnie, ale jeśli skonwertujesz do stringa, to rozmiar nadal nie powinien urosnąć do jakichś strasznych rozmiarów. Akurat nie mam MMFa pod ręką i nie mogę sprawdzić, jakie opcje są dostępne. |
|
|
|
 |
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
|