NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Minty
05-07-2006, 18:20
[Wyniki Bitwy NB] 6

Kto twoim zdaniem najlepiej wykonał swoją pracę?
pepe9donkey
30%
 30%  [ 3 ]
Pentagraf
40%
 40%  [ 4 ]
Kurzowa Kukiełka
20%
 20%  [ 2 ]
PoW
10%
 10%  [ 1 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 16-05-2006, 16:32   [Wyniki Bitwy NB] 6

Oto oficjalne wyniki Szóstej Bitwy NukeBoards!

1. miejsce: pepe9donkey (Silverstone)
2. miejsce: Pentagraf (Cztery Ściany)
3. miejsce: Kurzowa Kukiełka (Tekstówka)
Poza podium:
4. miejsce: PoW (O so chozi?)

Poniżej minirecenzje prac i ich oceny (skala 0-10):

Silverstone (pepe9donkey):
Zacznę od wad. Mówiąc wprost, muzyka jest fatalna. Dźwięku tradycyjnie nie ma. Jednakże muzykę można wyłączyć, a dźwięk nie jest ważny. Grafika to ładna czarno-biała konsolka, która w uporządkowany sposób przedstawia opis dziejów oraz dialogi i ich opcje. Tekstu jest co nie miara! Taka mała gierka, a przypomina dobrą książkę. A nawet lepiej, bo interaktywną. Dużym plusem jest to, że wreszcie nie próbujemy wyjść z pokoju, przez co są 2 zakończenia, a nieliniowa rozgrywka pozwala na dłuższą i dobrą zabawę.
Gatunek: tekstówka
OCENA: 9/10

Cztery Ściany (Pentagraf):
Znakomita przygodówka, której celem jest wydostanie się z zamkniętego pokoju. Bardzo dobre teksty, ciekawe zagadki i prosty system komend. Do ozdób dochodzi świetna grafika i naprawdę bardzo klimatyczna muzyka. Dźwięków wprawdzie nie ma, ale w końcu to nie najważniejsze w tekstówce. Nie zauważyłem w grze błędów oprócz jednego - przy wychodzeniu zawiesza się. Nie jest to duży błąd, ale można go było bardzo łatwo uniknąć. Opisy otoczenia są świetne, niestety są pisane mało czytelną czcionką (da się ją jednak przeczytać). Najbardziej zapadła mi w pamięć następująca kwestia: "Niczym pulsująca żyła, z wnętrzności bestii wyziera czerwony długopis."
Gatunek: tekstówka
OCENA: 8/10

Tekstówka (Kurzowa Kukiełka):
W gruncie rzeczy jest to pełny system do odtwarzania historii zapisanych w specjalnie spreparowanych plikach ini, przez co sama gra ma mały rozmiar, a także pozwala na tworzenie i uruchamianie historii zrobionych przez graczy. Oprawy audio nie ma, grafika to konsolka przypominająca inne systemy paragrafówek. Odnośnie samej rozgrywki, to nie jest zbyt rozbudowana. Przydałoby się zrobić dłuższą historię... gra kończy się raptem po minucie :P Dobrze przynajmniej, że jest nieliniowa, tj. jest jedno pomyślne zakończenie, ale można doń dojść wieloma drogami - przez co warto zagrać kilka razy, aby sprawdzić wszystkie warianty :)
Gatunek: tekstówka
OCENA: 7/10

O so chozi? (PoW):
Ponownie należy uciec z pokoju. Tym razem za grafikę robi małe obramowanie, dźwięku nie ma, a muzyka jest ok. Szkoda tylko, że nie jest odtwarzana - brak jednej akcji (Initialize BASS). Teksty są pisane z humorem. W ogóle cała gra, łącznie z tytułem, jest swojego rodzaju żartem. Czasem jednak wymyślanie komend może okazać się nieco zbyt trudne, ale fanom przygodówek tego typu to z pewnością nie zaszkodzi.
Gatunek: tekstówka
OCENA: 6+/10
 
     
Kaytek 
Chorąży


Posty: 293

6902 Prestiż
Wysłany: 16-05-2006, 16:45   

Wow, jestem trzeci. Powiem szczerze, że nie sądziłem, że nie będę ostatni. :)
_________________
 
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 16-05-2006, 16:45   

Sądziłem, że petagraf wygra :roll:
Gratulacje dla wszystkich uczestników :)
Głos oddaję na pentagrafa :)
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Fred 
Bohater


Główny edytor: TGF
Posty: 358

3404 Prestiż
Wysłany: 16-05-2006, 17:09   

@Fadex; serio Petagraf wygra? :D

Wszystkie gry mi się bardzo podobały ale głos pada na Kurzową Kukiełkę ;)
 
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 16-05-2006, 17:21   

U mnie wygrał pepe, bo jego gra jest bardziej rozbudowana fabularnie. Pentagraf był niewiele gorszy, bo jego gra posiada przejmujący klimat. KK zrobił najmniej zdarzeń, na których jednak mógł zrobić teoretycznie największą grę :P a PoW... "łazienka jest zamknięta" xD Tzn. pokój, ale co tam...
 
     
pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa


Główny edytor: MMF2 Dev
Posty: 216

18099 Prestiż
Wysłany: 17-05-2006, 08:54   

RomanX napisał/a:
Mówiąc wprost, muzyka jest fatalna


Jak to fatalna? JAK TO FATALNA???

Eh... profani, na sztuce się nie znacie :P

A tak na serio to bardzo się cieszę, że zająłem pierwsze miejsce - w końcu się udało :D . Teraz mogę spokojnie zawiesić swój udział w bitwach do odwołania :P . Szkoda tylko, że to miejsce trafiło mi się przy takim temacie.

Swój głos oddaję na PoW'a - to była pierwsza bitewna gra w jaką zagrałem i właściwie jako jedyna zapadła mi w pamięć :D
_________________
\,,/, (o_O) ,\,,/
 
 
     
McO 
Bohater
WujasheQ


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Posty: 253

15161 Prestiż
Wysłany: 17-05-2006, 15:23   

Ja zagłosowałem na Cztery ściany - bardzo mi się podoba, że oprócz samych textów jest też trochę grafiki :-P . Do tego to zakończenie ;) ...
_________________
coolwilk napisał/a:
ja kocham religie bo mam szustke :) i jest spoxik

 
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 26-05-2006, 11:40   

Nagrodę publiczności wygrał Pentagraf, a nam pozostaje tylko czekać na następną bitwę :)
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group