NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Program] Szyfrowy Pan 1.0
Autor Wiadomość
McO 
Bohater
WujasheQ


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 16 razy
Posty: 253

15161 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 12:10   [Program] Szyfrowy Pan 1.0

Tytuł: Szyfrowy Pan 1.0
Gatunek: Program
Kod: Maciej Lamberski [McO]
Grafika: Maciej Lamberski [McO]
Opis: Program do przechowywania poufnych i ważnych informacji, takich jak hasła, PIN'y, itd. Na początku trzeba stworzyć bazę, do której można dodawać kolejne hasła. Plik bazy szyfrowany jest 5-krotnie. Szyfrowy Pan do szyfrowania używa algorytmu Blowfish. Interfejs programu jest intuicyjny i nikt nie powinien mieć z nim problemów (a jak ma to niech zajrzy do ReadMe.txt). Program początkowo miał być do własnego użytku, jednak postanowiłem się do niego przyłożyć i stworzyć coś, czym mogę się podzielić z innymi (a nóż komuś się przyda :o ).

Zrzuty ekranu:
:arrow: www.kalafior.victorygames...creeny/sp_1.png
:arrow: www.kalafior.victorygames...creeny/sp_2.png
:arrow: www.kalafior.victorygames...creeny/sp_3.png

Download:
:arrow: Instalator: www.kalafior.victorygames...owy_pan_1.0.exe
:arrow: RAR: www.kalafior.victorygames...owy_pan_1.0.rar

Uwagi:
:arrow: Wygląd programu jest celowy - chciałem aby wyglądał jak najbardziej Windows'owo - bez zbędnej grafiki, dźwięków, itd.
:arrow: Jeśli znajdziecie jakieś bugi to piszcie.
 
 
     
Cellstar 
Starszy kapral


Pomógł: 1 raz
Posty: 49

2241 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 12:20   

Program bardzo fajny , szczerze nie wiem na co mi się może przydać, dlatego, że wszystkie hasła do forum itp. mam w głowie :) , ale może jednak.

/poprawione by Fadex/
Ostatnio zmieniony przez Fadex 01-08-2006, 12:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Pomógł: 105 razy
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 12:22   

Bardzo ciekawy program :)
Na pewno mi się przyda :)
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Slawo 
Legenda


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 14:35   

Widziałem lepszy szyfrator z całą litanią możliwych skategoryzowanych danych do wpisania i z możliwością wyszukiwania itp. Nawet z miesiąc używałem, był w którymś Niezbędniku.

Dlaczego taka dziwna nazwa ?

Tu jest tylko jedno okno na wpisanie czego się chce i OK. Brak wyszukiwania itp.
Ale ... sam bym takiego nie zrobił :D
Wyglad w pełni windowsowy - OK bo nie widać, że to zrobione w klikach !

Niestety, obsłużyć aby na samym starcie nie zniechęcić się do programu, będą potrafili nieliczni a na pewno nie uruchamiający programy kliknięciem myszki czy z pulpitu.
Dlaczego nie ma opcji stwórz pierwszą bazę jak ja nie mam żadnego pliku bazy na kompie ? Kto będzie wiedział dlaczego nie można stworzyć bazy w programie tylko trzeba ręcznie zmajstrować ten plik ?

Generalnie - dobra robota, ale jakbym miał wrócić do szyfrowania sobie czegokolwiek, zastosuję toto z Niezbędnika :D do małej ilości tekstowych danych. Do dużej (chociaż zawsze mona zapisać DOCa na hasło), ten program może być lepszy nawet.
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 15:00   

Powinno być kilka pól, a nie jedno. Nie wiem, jak to dokładnie działa, ale tablica 2D powinna być OK:
1.0 - Nazwa na liście,
1.1 - Nazwa pełna,
1.2 - Nazwa użytkownika,
1.3 - Hasło,
1.4 - Dłuższy opis pola
1.5 - Dodatkowe pole 1,
1.6 - Dodatkowe pole 2,
1.7 - Dodatkowe pole 3,
2.0 do 2.7 itd. - pozostałe wpisy.

Wyszukiwanie jest bardzo łatwo zrobić i powinno się tam znaleźć. Poza tym pierwsza, pusta baza powinna być tworzona przy pierwszym starcie (od razu włączany kreator). Należałoby również wprowadzić klawisze skrótów, np. DEL do usuwania rekordów.

W sumie całkiem niezłe zastosowanie dodatku BlowFish :)
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Główny edytor: TGF
Pojedynki: nie
Pomógł: 37 razy
Posty: 502

31680 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 15:27   

Programik jest fajny, ale jego obsługa woła o pomstę do Boga.

Co bym usprawnił:
:arrow: tabulacja służąca do przeskakiwania między obiektami tekstu
:arrow: enter niechaj wciska przycisk logowania i inne
:arrow: zrób commandlinem przechodzenie do logowania pliku podanego jako argument (otwieranie okna dialogowego nie jest obsługiwane przez klawisz klawiatury - niewygodnie :( )

To jest fajne, ale bardzo niewygodne. A chętnie bym enter enter i zalogowany był w bazie danych :) .
 
     
McO 
Bohater
WujasheQ


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 16 razy
Posty: 253

15161 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 17:59   

Nazwa jest taka bo taka mi sie podobała XD

Wyszukiwania nie ma bo z założenia nie miał to być program-kombajn tylko mały, posty menadżer haseł. A po drugie to przecież nikt nie ma niewiadomo ile haseł, więc można troche poprzewijać listę, żeby znaleźć :wink:

RomanX napisał/a:
Powinno być kilka pól, a nie jedno.

Przecież w treści rekordu można wstawiać wieloliniową treść. Jak już pisałem, miał to być programik z prostym interfejsem, bez zbędnych bajerków itp.

Z tym uruchamianiem tworzenia nowej bazy przy pierwszym uruchomieniu programu też troche jest źle, bo jak np. ktoś ma już np. plik z bazą na dysku, jednak usunie program, a później znowu zainstaluje to i tak uruchomi się kreator, a to może być wnerwiające. To samo jakby plik ini z konfirugacją był w Windowsie a zrobiłoby się format :( Lepiej więc niech zostanie tak jak jest.

Slawo napisał/a:
Kto będzie wiedział dlaczego nie można stworzyć bazy w programie tylko trzeba ręcznie zmajstrować ten plik ?

Co? Program sam tworzy plik bazy w wybranym katalogu.

A teraz ulepszona wersja Szyfrowego Pana (dodana "tabulacja", enter jako "zatwierdzacz" i Escape jako "anulowywacz"):
:arrow: RAR: www.kalafior.victorygames.info/download/sp_1.1.rar

To jest prawdopodobnie ostateczna wersja programu, ponieważ mam ważniejsze projekty na głowie.
Ostatnio zmieniony przez McO 23-08-2006, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Slawo 
Legenda


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 18:30   

McO napisał/a:
Co? Program sam tworzy plik bazy w wybranym katalogu.


Tworzy, ale jak już wczytam jakiś plik z rozszerzeniem programu i wpiszę jakieś hasła.

Nna starcie mam ieaktywne okno w które nie mogę nic wpisać (to pierwsze od góry) a potem niżej mam wybór z dysku pliku bazy, którego nie mam na początku i skąd mam go wziąć ? W pierwszym oknie na górze nie mogę nic wpisać - podejrzewam, że tam wpisuje się nazwę, która ładuje się tam jak wczytuję bazę.
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
McO 
Bohater
WujasheQ


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: MMF2 Dev
Pomógł: 16 razy
Posty: 253

15161 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 18:41   

Gdy tworzysz nową bazę to najpierw klikasz na 'Wybierz'. Wyskakuje nowe okno a tam w 'Nazwa pliku' wpisujesz nazwę i naciskasz 'Zapisz'. Potem wprowadzasz hasło i naciskasz 'Utwórz bazę'. I program sam tworzy... zupełnie nie wiem w czym masz :wink:

Slawo napisał/a:
W pierwszym oknie na górze nie mogę nic wpisać - podejrzewam, że tam wpisuje się nazwę, która ładuje się tam jak wczytuję bazę.

Tamto pole edycji specjalnie jest ustawione na 'Tylko do odczytu' więc nie możesz nic wpisać.
 
 
     
Slawo 
Legenda


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: nie
Pomógł: 16 razy
Posty: 706

25566 Prestiż
Wysłany: 01-08-2006, 20:24   

Ha, no to mi żadne okno nie wyskakuje, podobnie miałem ze zwycięzkim programem z ostatniej batalii na CP. czyli wina klików, że nie wyskakuje lub mam coś przyblokowane na kompie.
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group