NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Inna] House of Fears [RM VX]
Autor Wiadomość
CrasheR 
Starszy kapral

Główny edytor: RPG Maker
Drugi edytor: Stencyl

Prestiż
Wysłany: 27-12-2013, 21:11   [Inna] House of Fears [RM VX]

Kilka słówek od autora:

Aby umilić wam czekanie na aktualnie tworzoną grę Dawnville chciałbym przedstawić wam jeden z moich wcześniejszych projektów (dokładnie ma on chyba półtora roku). Znajduje się w nim trochę błędów i jest dość krótki (około 15-20) minut grania, jednakże jestem z niego zadowolony i mam nadzieję, że wam również przypadnie do gustu.

Fabuła
Mężczyzna o imieniu Drake budzi się w ciemnej celi, nie wie gdzie jest, ani skąd się tam wziął, ale za wszelką cenę chce się z niej wydostać.
Uwaga! Jeżeli szukacie rozbudowanej fabuły, zwrotów akcji i wielu wątków, to tutaj ich nie znajdziecie :P

Screeny

To by było na tyle. Poniżej znajduje się download, a mi nie pozostało nic innego jak życzyć wam (mam nadzieję) miłego grania ^^

Download
http://www.mediafire.com/...se+Of+Fears.exe

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP

Prestiż
Wysłany: 27-12-2013, 21:30   

Miło się gra, ale u licha nie ma zapisu? Zaciąłem się o szafkę i zjadła mnie jakaś wiedźma i muszę od nowa? buhuu...
Na razie nie oceniam, bo nie ukończyłem grania a z drugiej strony nie jestem wcale zniechęcony.
Styl graficzny wydaje mi się być wymuszony edytorem, w którym to tworzyłeś i który dostarczył ci bibliotek. Większość wydaje się być wzniesiona za pomocą jakiś wbudowanych elementów, ale nie ujmuje to póki co grze - trochę inaczej traktuję te elementy niż stare biblioteki TGFa, bo te biblioteki mają sens - TGFowe nie miały.
Do podniesienia napięcia brakuje mi naprawdę klimatycznej muzyki - ta jest średnia - i dźwięku własnych i cudzych kroków.

CrasheR 
Starszy kapral

Prestiż
Wysłany: 27-12-2013, 21:32   

Zapisu gry możesz dokonać w menu, do którego możesz dostać się wciskając klawisz "esc".
Co do grafiki, teren jest tworem pani Celianny, kilka rzeczy zrobiłem sam i wiele znalazłem w internecie. W grze z grafiki nie znajduje się nic z podstawowej paczki dołączonej do programu :P

Dzięki za komentarz. :)

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 27-12-2013, 22:04   

Fabuła faktycznie nie jest zbyt rozbudowana, ale mimo tego nie było tak źle :P choć krótka. Zakończenie nawet nawet.
Z rzeczy które mi się nie podobały:
-tekst jest wyświetlany bezpośrednio na tle. No tak nie może być, powinno być jakieś pole tekstowe z w miarę jednolitym kolorem tła, żeby dobrze się czytało.
-przy zabraniu przedmiotu muzyka staje i jest odtwarzany ten specyficzny dźwięk. Dźwięk jest okej, tylko może gdyby muzyka nie przestawała grać? Albo chociaż rozpoczynała się od tego samego momentu co skończyła, a nie od początku :P
-nie wiedziałem gdzie iść. Nie tyle że po prostu się zgubiłem - po prostu nie wiedziałem gdzie są drzwi w które można wejść, może powinny być jakoś zaznaczone? Po chwili przyzwyczaiłem się że zwykle taka "pojedyncza wnęka" oznacza drzwi, ale był też wyjątek albo i dwa.
-filmiki przechodzenia schodów, otwierania drzwi, itp. Są słabej jakości i po prostu nie pasują do gry. Wolałbym po prostu zwyczajne przejście do czerni i z powrotem w tym przypadku + dźwięk - schludne i nie trzeba się męczyć.
-przeciwnicy oprócz tego że są wolni są tępi jak but :P przydałby się tu jakiś choćby i podstawowy pathfinding.

Poza tym jak odczytałem ostatnią księgę od prawej strony to gra się zawiesiła. Czyżby był zaprogramowany pojedynczy ruch w lewo, po którego wykonaniu miała się wznowić akcja? ;)

Oprócz tego nie mam zastrzeżeń do oprawy. Gdyby była jakaś sensowna fabuła załączona do niej to bym wchłonął.

CrasheR 
Starszy kapral

Prestiż
Wysłany: 28-12-2013, 00:45   

Cytat:
-tekst jest wyświetlany bezpośrednio na tle. No tak nie może być, powinno być jakieś pole tekstowe z w miarę jednolitym kolorem tła, żeby dobrze się czytało.

W grze starałem się jak najbardziej wyeliminować okienka. Stąd takie, a nie inne wyświetlanie tekstu.

Cytat:
-przy zabraniu przedmiotu muzyka staje i jest odtwarzany ten specyficzny dźwięk. Dźwięk jest okej, tylko może gdyby muzyka nie przestawała grać? Albo chociaż rozpoczynała się od tego samego momentu co skończyła, a nie od początku :P

W pełni się zgadzam, iż wyłączenie i ponowne załączenie muzyki jest niepotrzebne.

Cytat:
-nie wiedziałem gdzie iść. Nie tyle że po prostu się zgubiłem - po prostu nie wiedziałem gdzie są drzwi w które można wejść, może powinny być jakoś zaznaczone? Po chwili przyzwyczaiłem się że zwykle taka pojedyncza wnęka oznacza drzwi, ale był też wyjątek albo i dwa.

W świecie makera, każdy ustawia przejścia z mapki do mapki w takowy sposób. Nie wziąłem pod uwagę faktu, iż osoby nieznające tego zwyczaju mogą nie zauważyć dokąd iść, za co przepraszam.

Cytat:
-filmiki przechodzenia schodów, otwierania drzwi, itp. Są słabej jakości i po prostu nie pasują do gry. Wolałbym po prostu zwyczajne przejście do czerni i z powrotem w tym przypadku + dźwięk - schludne i nie trzeba się męczyć.

I znów się zgadzam. W nowym projekcie na pewno nie będzie takowych przejść, o to nie musicie się martwić ^^
Cytat:

-przeciwnicy oprócz tego że są wolni są tępi jak but :P przydałby się tu jakiś choćby i podstawowy pathfinding.

To już niestety w pełni wina programu.

Cytat:
Poza tym jak odczytałem ostatnią księgę od prawej strony to gra się zawiesiła. Czyżby był zaprogramowany pojedynczy ruch w lewo, po którego wykonaniu miała się wznowić akcja? ;)

Tak dokładnie. Jak napisałem jest kilka błędów, których niestety nie mogę już poprawić, gdyż projekt zniknął z mojego komputera i pozostała mi jedynie gotowa, zapakowana gra.

To chyba wszystko. Dziękuję za czas poświęcony na przejście mojej gry oraz napisanie posta :)

Aha 
TenKtóregoImieniaNie WolnoWymawiaćDobrze
He jestem wielbłądem he he he

Główny edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: być może

Prestiż
Wysłany: 28-12-2013, 10:03   

Tak przy okazji: masz oryginalnego RPG Maker'a? Bo jak nie, to na Steamie jest promocja -50% na VX Ace

Spear 
Kapral

Główny edytor: MMF2
Drugi edytor: Construct

Prestiż
Wysłany: 28-12-2013, 14:14   

CrasheR napisał/a:

Cytat:

Słabe AI to wina programu w którym możesz oskryptować co chcesz

aha

CrasheR 
Starszy kapral

Prestiż
Wysłany: 28-12-2013, 18:51   

Spear napisał/a:
CrasheR napisał/a:

Cytat:

Słabe AI to wina programu w którym możesz oskryptować co chcesz

aha

Warunkiem jest perfekcyjna znajomość języka programowania o nazwie "Ruby", którego ja niestety nie znam :)
Skoro oskryptowanie czegokolwiek w RM'ie jest takie proste twoim zdaniem, to bądź tak miły i wykonaj dla mnie jakiś skrypt AI do wersji VX ACE.

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Główny edytor: MMF2 Dev

Prestiż
Wysłany: 28-12-2013, 19:04   

No to niestety, mój argument zostaje. Jeśli w RM VX można pisać skrypty w rubym to trzeba się po prostu w nim podszkolić i to zakodzić. Tym bardziej, że ruby jest językiem wysokiego poziomu i znacząco prostszy niż assembler, C, czy nawet java.

CrasheR 
Starszy kapral

Prestiż
Wysłany: 28-12-2013, 19:23   

Fadex, potrafię przerobić skrypt i znam trochę podstaw z VX, jednakże świadomość, iż każda wersja Maker'a posiada inny sposób kodowania w Ruby nie za bardzo zachęca mnie do dalszej nauki.

Spear 
Kapral

Główny edytor: MMF2
Drugi edytor: Construct

Prestiż
Wysłany: 28-12-2013, 19:42   

CrasheR napisał/a:
Skoro oskryptowanie czegokolwiek w RM'ie jest takie proste twoim zdaniem, to bądź tak miły i wykonaj dla mnie jakiś skrypt AI do wersji VX ACE.

A widzisz, żebym miał w profilu wpisanego RM-a, lub żebym kiedykolwiek chwalił się doświadczeniem czy umiejętnościami w tychże programach? Bo ja nie, więc nie wiem skąd ta absurdalna prośba.

CrasheR napisał/a:
Fadex, potrafię przerobić skrypt i znam trochę podstaw z VX, jednakże świadomość, iż każda wersja Maker'a posiada inny sposób kodowania w Ruby nie za bardzo zachęca mnie do dalszej nauki.

Problemy bogatych ludzi, kupił wszystkie wersje RM bo go stać i nie wie której wersji się uczyć :madugly:

CrasheR 
Starszy kapral

Prestiż
Wysłany: 28-12-2013, 19:55   

Cytat:
Problemy bogatych ludzi, kupił wszystkie wersje RM bo go stać i nie wie której wersji się uczyć :madugly:

Gry tworzyłem we wszystkich makerach i nie potrzebuję do tego oryginalnych programów, gdyż nie mam zamiaru wydawać płatnych gier, dlatego licencja mi nie potrzebna. Triale są jak najbardziej wystarczające. :madugly:

Odpowiedz do tematu