NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
[Wyniki Bitwy NB] 1

Kto twoim zdaniem najlepiej wykonał pracę na Bitwę?
Crazy Corkin
26%
 26%  [ 4 ]
Pepe9donkey
53%
 53%  [ 8 ]
MrKnife
20%
 20%  [ 3 ]
Michał
0%
 0%  [ 0 ]
Michu
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Construct
Pojedynki: być może

33789 Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 20:53   [Wyniki Bitwy NB] 1

Oto oficjalne wyniki Pierwszej Bitwy NukeBoards!

1. miejsce: Crazy Corkin (Wojna)
2. miejsce: Pepe9donkey (Ojoj)
3. miejsce: MrKnife (WWI: War in the Air)
Poza podium:
4. miejsce: Michał (Invalid Command)
5. miejsce: Michu (The Machinegunner)

Poniżej minirecenzje prac i ich oceny (skala 0-10):

Wojna (Crazy Corkin):
Zręcznościówka w stylu retro przypominająca side-scroller - totalny oldskul :) Lecąc za sterami dowódczego śmigłowca walczymy przeciwko armii IV Rzeszy. Poza standardowym uzbrojeniem jest możliwość wezwania wsparcia lotniczego. Ciekawa technicznie gierka, której grywalność może przyciągnąć na nieco dłużej.
Gatunek: zręcznościówka
OCENA: 9/10

Ojoj (Pepe9donkey):
Dosyć trudna i mocno zabugowana* platformówka, w której walczymy na wojnie przeciwko Wielkiemu Imperatorowi Pikusiowi jako niesforny żołnierz, który mieści się we własnym hełmie. Gra jest całkiem ładna, w tle przygrywa muzyczka... niestety dźwięk jest bardzo cichy, więc prawie go nie słychać :(
Gatunek: platformówka
OCENA: 8/10

WWI: War in the Air (MrKnife):
Pseudo-trójwymiarowa strzelanka, w której jako pierwszowojenny pilot zasiadamy za drążkiem płatowca. Na początku sterowanie wydaje się dziwne, ale łatwo można zauważyć, że w zwykłych symulatorach lotu kontrolki są podobne. Oprawa nie jest zła, grywalność również jest w porządku, co plasuje grę na 3-im miejscu.
Gatunek: symulator
OCENA: 7/10

Invalid Command (Michał):
Jako bezimienny żołnierz ponownie musimy stawić czoła hordom wrednych wrogów, przedzierając się przez kilka etapów, w tym jeden, wieloczęściowy, pojedynek z bossem. Grafika jest dosyć skąpa, sterowanie jest mocno ograniczone, AI wrogów minimalne. Mimo wszystko gra się całkiem przyjemnie, a oprawa audio również jest znośna :)
Gatunek: strzelanka survival
OCENA: 6/10

The Machinegunner (Michu):
Prosta, uboga w multimedia gierka o człowieku "ostatniej szansy", w którego wciela się oczywiście gracz. Siedząc w bunkrze z ciężkim, stacjonarnym karabinem walczymy z napierającymi wojskami wroga. Sterowanie klawiaturą sprawia, że trzeba planować ostrzał z wyprzedzeniem, aby wolny obrót karabinu (działka?) nie spowodował przejścia wrogich wojsk. W grze występują trzy rodzaje wrogów, jednak mechanizm rozgrywki jest zbyt prosty.
Gatunek: strzelanka survival
OCENA: 4/10

*Błędy krytyczne gier:
Ojoj (Pepe9donkey) - Na niektórych konfiguracjach pojawia się problem z odtwarzaniem dźwięku w misjach (gra się zawiesza), rozwiązaniem jest zrobienie wszystkich akcji DMC2 jeszcze raz.

Michu 
Plutonowy
:o

Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP

2083 Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 21:27   

Wiedziałem że bede miał ostatnie miejsce :) Zrobiłem gre pierwszy,cóż mogłem ją troche udoskonalić jescze miałem tyle czasu ale w końcu mi sie nie chciało :P Może następna bitwa mi sie poszczęsci :)

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Główny edytor: MMF2 Dev

18099 Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 21:35   

Gierka Mr Knife'a jest po prostu genialna... Mam pytanie... na tym samym enginie opierasz ISIS?

Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: nie

10110 Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 21:52   

Co moge powiedzieć... Gierka pepe mi się spodobała więc na nią zagłosowałem chociaż miałem dylemat bo gierka Knife'a też mimo wszystko jest grą na poziomie.

Mr Knife 
Bohater

Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: tak

13819 Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 21:53   

No nareszcie mam czas, aby na spokojnie zajrzeć na NB. O są już wyniki bitwy ( czerwony rzucający się napis powiada. Nie zwlekając sprawdzam na które miejsce tym razem mnie zarzuciło. Co widzę... hehe znowu trzecie miejsce, tylko tym razem nie było 3 uczestników :P ( robie postępy ). To był jednak dobry ruch obcinając połowę planów i ukończenie chociaż 50% gry. Opłacało się :D A World War 1: War in the Air wróce niebawem, na spokojnie dokończe sobie tą gierkę, bez limitów itp., zrobie najpierw mały projekcik i już biore się do pracy by z wersji 0.6 zrobić 1.0 A jeszcze głosowanie zostało hmm... trudny wybór, ale powrót do przeszłości, klimat i moja słabość do Apache wygrają.

Co do pytania o ISIS, odpowiadam NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Nie przyrównujcie tych dwóch gier. Ten silnik jest jednopoziomowy, brakuje odświeżania ( przez co walczymy tylko z jednym wrogiem naraz - nie zmieściłem się w czasie i limicie zdarzeń ), proste AI, multi dla dwóch osób... W ISIS przed wirusem miałem już ponad 300 zdarzeń silnika, a zaczynałem dopiero inteligencje robić i te wszystkie elementy kokpitu. Do tego dochodzi jeszcze misja, gdzieś około 100 zdarzeń, aby to wszystko zagrać i inteligencja nawigatorki, gdzieś tyle samo zdarzeń. Jak widać nie należy porównywać tych dwóch projektów, nawet silniki są zupełnie inne i różnica między zręcznościowym symulatorem, a symulatorem jest przecież dość duża.

Tasmpol 
Bohater
young god

Główny edytor: MMF2

24606 Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 23:35   

No to mnie zaskoczyłeś, z początku nie wierzyłem, że osiągniesz taki poziom tworząc MECH`a, zobaczyłem WWI:WiA i się zdziwiłem, naprawdę, było świetnie zrobione. I jeszcze mówisz, że ISIS będzie jeszcze bardziej zaawansowane? No, to zasługujesz na rangę Innowator, rozszerzasz horyzonty klikowe :) Cieszę się, że w klikach można tworzyć pseudo 3D. Poza tym ten tryb multiplayer przez Internet. No cudo :)
Ojoj... Spodobała mi się gra, dużo humoru, świetna grafika. A silnik platformowy? Hmm... czy to nie jest ten wbudowany w TGF z usuniętym przyspieszeniem? Bo w built - in`ie jest że jak stoisz przy ścianie, podskoczysz i klikniesz strzałkę w kierunku ściany to nawet jak przeskoczysz ścianę to wciąż będziesz leciał w górę, nie w bok, nad ścianą. To typowy bug z wbudowanego, więc nie wiem, czy masz własny.
Gra Corkina także mi się spodobała - miała swój klimat, fajnie się grało itp. Ale gra była za krótka i za łatwa - lecisz, omijasz helikopterki, rozwalasz bazę i po minucie masz grę z głowy :) Ale tak to reszta ok.
To była dobra batalia jak na pierwszą na stosunkowo młodym forum. Mam nadzieję, że postęp będzie jednostatjnie przyspieszony i następna batalia będzie jeszcze lepsza :)

Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Fusion 2.5

10110 Prestiż
Wysłany: 03-11-2005, 23:48   

Tasmpol napisał/a:

To była dobra batalia jak na pierwszą na stosunkowo młodym forum. Mam nadzieję, że postęp będzie jednostatjnie przyspieszony i następna batalia będzie jeszcze lepsza :)

Forum młode ale strona nie, może to powinno być żelazną zasadą? Że tworzy się najpierw strony, konkurencja pada to dorabia się forum? ;)
Również z niecierpliwością czekam na następną batalie :>
Ostatnio zmieniony przez Minty 24-08-2013, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Główny edytor: MMF2 Dev

51612 Prestiż
Wysłany: 04-11-2005, 00:09   

A ja druga batalia i jak zawsze - czwarte miejsce XD
Dajcie się ucieszyć chłopakowi i przyznajcie mi nagrodę publiczności XD
Głosuję na...