NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Minty
12-02-2012, 16:58
Seria filmów animowanych techniką plastelinową
Autor Wiadomość
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!

924 Prestiż
Wysłany: 13-05-2006, 20:15   Seria filmów animowanych techniką plastelinową

Zacznę od tego że, niektórzy mogą się doczepić iż piszę o tym właśnie w "Planach" skoro to jest związane z filmikami, a nie grami klikowymi. Więc daję tu ten temat ponieważ pod spodem piszę, że dział jest dla tych którzy chcą COŚ stworzyć - a nie akurat grę :D .

incognito....

Planuję zająć się robieniem filmów animowanych techniką plastelinową- coś jak Wallce i Grommit, Uciekające Kurczaki, ale nie tak zaawansowane :D . Tzn. historyjki krótkie paru postaci - albo i jednej. Nie dawno właśnie zacząłem "bawić" się w takie cuś. I mi się to nawet spodobało :P . Robienie gier w TGF mi się narazie trochę znudziło (chwilowo), a w sumie i tak nic wielkiego w tym nie stworzyłem odkąd jestem na tym forum.
I mam też pewien dylemat związany z takimi produkcjami. Niewiem czy mam tworzyć filmy brutalne, krwiste, masakryczne, z czarnym humorem takim jak w Happy Tree Friends :D :P , czy też spokojne, miłe dla oka "bajeczki" przygodowe w stylu "Sądziedzi" - Pat & Mat Czeskiej produkcji. Poradźcie co by było lepsze :D --> agresja czy też nie ?!

Acha, i przydałby się jakiś chętny do współpracy, mogący zająć się np. montażem, efektami, muzyką, dźwiękami, napisami końcowymi. Ja bym głównie tworzył klatki cyfrówką i praktycznie modelowaniem postaci.

Napiszcie co o tym moim pomyśle sądzicie. Planuję tak wypuścić jakieś dwa ocinki przed wakacjami, żeby tu trochę poszczuć niektórych zainteresowanych :D . Reszta - i cała praca serii odc. odbyła by się w wakacje, bo jakoś nie zapowiada się żebym gdzieś na dłużej wyjeżdżał.

A więc dawajcie komenty !!!!

PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.

Główny edytor: MMF2

22921 Prestiż
Wysłany: 14-05-2006, 11:28   

Ja może niezupełnie na temat dodam:
http://www.newgrounds.com/collection/clay.html
Największy zbiór amatorskich filmików o plastelinie tworzonych metodą poklatkową.

Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!

924 Prestiż
Wysłany: 14-05-2006, 20:00   

Oooo, fajna stronka :D . Thnx PoW. Jednak, jak robić takie animacj plastelinowe, to ja wiem, tylko nie mam pomysłu ciekawego :/ . Najlepiej gdyby to było humorystyczne, a nawet mogło by być związane z tym forum i klikami :D . Jednak nic mi nie przychodzi do głowy :/ .... jak coś stworzę to napewno tu zamieszczę.

Moro 
Sierżant

538 Prestiż
Wysłany: 15-05-2006, 15:05   

Niezle. Zawsze lubielm ta technike tylko nie bylem pewien jak ja zrobic.

Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!

924 Prestiż
Wysłany: 20-05-2006, 12:30   

Bardzo łatwo. Największy problem tkwi jednak w scenariuszu. Nie wiadomo w sumie o czym robić taki film. A jak na początkującego to polecam prostą zabawę z plasteliną- tzn. wziąć najlepiej ulepić kulkę, i klatka po klatce(robić zdjęcia cyfrówką lub kamerą- pamiętając że musi być ustawiony nieruchomo po każdym zrobieniu zdjęcia), formować ją na różne kształty. Nie długo zrobię Pierwszy taki, nie za krótki- film serii- "Black Art" :D nazwa serii może się zmienić, ale mi się podoba jak narazie.

Odpowiedz do tematu